نقش توت فرنگی در پیشگیری از سرطان

خطرات نوشابه های گازدار
۱۰ تیر ۱۳۹۸
کاهش التهاب سلولهای کبدی بامصرف سیاه دانه در کبد چرب
۲۲ تیر ۱۳۹۸

نقش توت فرنگی در پیشگیری از سرطان

     انواع توتها شامل توت فرنگی، شاتوت، توت سیاه، توت سفید، تمشک و . . . می باشد که حاوی مقدار زیادی فیبر غذایی ، ویتامین C و پتاسیم می باشند.

     توتها با داشتن مقدار زیادی آنتوسیانیدین (رنگدانه گیاهی) ، نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به واریس و تخریب دیواره سرخرگها و مویرگها ایفا می کنند که به نظر می رسد فلاوونوئید موجود در توتها مانع از تخریب پروتئین کلاژن که مسئول ساختار دیواره عروق خونی است، می شود.

     مطالعات نشان داده، مصرف چندین هفته روغن دانه نوعی توت، به دلیل داشتن اسیدهای چرب ضروری گامالینولنیک اسید (GLA) و آلفا لینولنیک اسید (ALA) به درمان آرتریت روماتوئید( التهاب مفاصل ) کمک می کند.

     توتها از جمله میوه های کم کالری هستند که می توانند در رژیم غذایی کنترل وزن توصیه گردند . توتها با افزایش تدریجی قند خون مانع از ترشح زیاد انسولین شده و به احساس سیری کمک می کنند.

     توتها با داشتن مقدار زیادی فیبر به افزایش حجم مدفوع و تسریع  در دفع کمک می کنند که این امر موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان کولون می گردند.

توت فرنگی :

     توت فرنگی با داشتن ماده شیمیایی گیاهی بنام اسید پی- کوماریک(P-Coumaric acid)  از تشکیل مواد سرطانزای نیتروزآمین در معده جلوگیری می کند و خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش می دهد.

     توت فرنگی میوه ای  اشتها آوروملین می باشد و ویتامین ‍C فراوان‌آن در پیشگیری از خونریزی لثه ها و بیماری اسکوربوت ( بیماری ناشی از کمبود ویتامین ‍C ) موثر است.

توجه! مصرف زیاد توت فرنگی در افراد حساس سبب ایجاد علائم حساسیت ( کهیر، خارش، اگزما و . . .) می شود.

 

مینا کاویانی

سرپرست آموزش همگانی