فواید سبزی ها: کاهو

برگزاری مراسم روز پژوهش در انستیتو
۲۶ آذر ۱۳۹۷
نقش طالبی در رفع تشنگی
۱۰ شهریور ۱۳۹۸

کاهو یکی از سبزیهای مفید و اشتهاآور است که اغلب در تهیه سالاد همراه غذا میل می شود. شواهد موجود نشان می دهد که قدمت مصرف کاهو در ایران به شش قرن قبل از میلاد مسیح می رسد.

مینا کاویانی مسول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه وصنایع غذایی کشور در مورد مواد مغذی موجود در کاهو گفت: این سبزی مفیدمواد مغذی فراوانی را در خود جای داده است که از آن جمله می توان به برخی از ویتامینها مانند ویتامین C، پیش ساز ویتامین A (کاروتنوئیدها) ویتامین K، برخی ویتامینهای گروه B، مانند B1، B2، نیاسین، بیوتین و اسید فولیک اشاره کرد. همچنین این سبزی دارای برخی از مواد معدنی مانند پتاسیم و منیزیم می باشد.

وی افزود:کاهو به جهت داشتن آب فراوان و فیبر غذایی در پیشگیری و درمان یبوست مفید می باشد. همچنین تحقیقات نشان داده که فیبر غذایی موجود در کاهو با ایجاد اسیدهای چرب فرار (کوتاه زنجیر) در روده بزرگ می تواند در کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مثل انواع سرطان و بیماری های قلب و عروق موثر باشد.

از مهمترین ویتامینهای گروه B موجود در کاهو می توان به اسید فولیک اشاره کرد که در خونسازی و بهبود ضعف اعصاب مفید است. همچنین کاهو به جهت داشتن پیش ساز ویتامین A (کاروتنوئیدها) در تأمین نیاز بدن به ویتامین A و تقویت بینایی نقش دارد.

کاویانی ضمن اشاره به مواد معدنی موجود در کاهو گفت: این سبزی مفید با داشتن مقدار قابل توجهی پتاسیم و منیزیم در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی مفید است، همچنین در کاهش فشار خون افراد مبتلا به پرفشاری خون نقش دارد.

مقادیر مناسب ویتامین C موجود در کاهو نیز نقش مهمی در شادابی پوست، سلامت دندانها و همچنین بهبود زخم ایفا می کند.

از خواص دیگر کاهو می توان به نقش آنتی اکسیدانی آن اشاره کرد که مربوط به ویتامینهای E، ویتامین C و همچنین
رنگدانه های آن می باشد و بنظر می رسد آنتی اکسیدانها در پیشگیری از برخی از بیماریهای مزمن نظیر بیماری های قلب و عروق و سرطان نقش دارند.

با توجه به خواص بسیار مفید کاهو گنجاندن این سبزی در برنامه غذایی روزانه جهت ارتقاء سلامت توصیه می شود.

تهیه کننده: واحد آموزش همگانی