بازدید معاون بهداشتی وزارت بهداشت از انستیتو

جلسه بازدید دکتر کمال حیدری معاون محترم بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با حضور مجریان طرح های ملی و کشوری( الگوی بررسی مصرف و غنی سازی نان با ویتامین D) و تنی چند از اساتید و اعضای هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در تاریخ دوشنبه 9 خرداد ماه 1401 در دفتر ریاست برگزار شد. در این جلسه آقایان دکتر ناصرکلانتری و دکتر تیرنگ رضا نیستانی ضمن تشریح جزییات طرح های انجام شده به بیان اهمیت و ضرورت اجرای طر ح ها پرداختند.
در این بازدید که تعدادی از اساتید و اعضای هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور حضور داشتند، دکتر سید امیر محمد مرتضویان رئیس انستیتو ضمن معرفی تشکیلات و فعالیت های علمی- آموزشی و پژوهشی انستیتو، ارتباط گسترده با مراکز ملی و بین المللی از جمله WHO، دفتر تدوین استاندارد، دفتر بهبود تغذیه، مرکز سلامت محیط و کار، دبیرخانه امنیت و سلامت غذایی، دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر، معاونت علمی ریاست جمهور و … را از نقاط قوت این  انستیتو کشوری دانست.
وی در ادامه به طرح های مشترک بین انستیتو و معاونت بهداشت وزارت بهداشت از جمله طرح بزرگ الگوی بررسی مصرف اشاره کرد و خاطر نشان کرد  : داده های این طرح که با مرجعیت انستیتو است محور اصلی سند امنیت غذایی و آنالیز ریسک در سازمان غذا و دارو قرار می گیرد.
در ادامه دکتر کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در این انستیتو طی سالیان متمادی حضور در عرصه سلامت کشور اظهار داشت : مبحث تغذیه در حوزه بهداشت و سلامت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می بایست با برنامه ریزی دقیق و بهره گیری از ظرفیت بالای علمی کشور این حوزه را تقویت نماییم.
دکتر حیدری گفت: ارتباط با نهادهای تاثیرگذار و راهبردی همچون مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای تبیین اهداف حوزه تغذیه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: بهبود تغذیه زمینه ساز پیشگیری از بیماری های متعدد غیرواگیر است که همه ساله علاوه بر رنج و آلام بیماران باعث خسارات سنگین اقتصادی می گردد.
در این نشست دکتر صادقیان معاون اجرایی معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت نقش انستیتو تغذیه اظهار داشت: اجرای پروتکل همکاری فیمابین با لحاظ نمودن هزینه های مرتبط از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
فهرست