بیش از ۲۳۰ هزار گل لاله به یاد شهدای سلامت کاشته شد

 

با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران بیش از ۲۳۰ هزار شاخه گل لاله به یاد شهدای سلامت و خدمت در شهرک قدس کاشته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران به همراه کشت پور شهردار منطقه ۲،  امروز دوم اردیبهشت ماه ضمن حضور درمنطقه گلکاری شده؛ شهرک قدس یاد شهدای خدمت و سلامت را گرامی داشت.

دکتر علیرضا زالی در این مراسم با اشاره اقدامات ارزشمند و تلاش های مجموعه شهرداری تهران در راستای کنترل ویروس کرونا، این اقدامات عالمانه، به موقع و کم نظیر را شایسته تقدیر دانست.

وی با بیان این که کرونا، بحرانی بزرگ برای کشور ایجاد کرده است، افزود: باید برای کنترل پاندمی کرونا درهر بخشی با نگاهی مبسوط، اقدامات ویژه ای  طراحی و اجرا شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که بسته متنوعی از خدمات مقابله با کرونا توسط شهرداری به بیمارستانها و مراکز درمانی ارائه شده است، خاطرنشان کرد: ایجاد سازو کارهایی برای ظرفیت سازی و رعایت بیشتر اصول بهداشتی و سالم سازی محیط توسط مردم و دستگاههای متفاوت یکی از مهمترین توفیقات شهرداری منطقه دو تهران است.

دکتر زالی با اشاره به این که هماهنگی منطقی بین بخشی و درستی بین بخش های ذیربط شهرداری ها ایجاد شده است خاطرنشان کرد: این هماهنگی به پیشرفت اقدامات و دسترسی به انسجام درونی  مهار ویروس کووید ۱۹ کمک شایانی خواهد کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با تاکید بر این که اپیدمی با آشفتگی ذاتی همراه است توضیح داد: اقدامات زمانی که با نظم مدیریتی درمنطقه ایجاد شود به نحو درست و منطقی می تواند تاثیرگذار باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت غربالگری بیماران مبتلا به کرونا را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به این که شهر تهران با مشکلات جدی تری در زمینه غربالگری روبروست، اجرای این طرح توسط شهرداری امری مهم و اثر گذار است.

دکتر زالی با اشاره به این که غربالگری دارای لایه های مختلفی است، خاطرنشان کرد: اولین لایه غربالگری موضوع شناسایی است که  انجام این مهم و مصون سازی منطقه بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان این که منطقه دو تهران ویژگی و مختصات ویژه ای و متفاوتی در مقابله با کرونا دارد، ادامه داد:  یکی از دستگاههایی که به هنگام و به موقع وارد عمل شده شهرداری تهران است که در همه بخش های  و مناطق آن اقدامات خلاقانه ای برای ریشه کنی کرونا انجام می شود.

دکتر زالی خاطرنشان کرد: با توجه به این که نسخه واحدی نمی توان برای تمامی مناطق تهران در نظر گرفت؛ در شهرداری هرمنطقه  نوآوری هایی مربوط به مختصات و ویژگی های همان منطقه به درستی انجام شده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: با اقداماتی که در سالهای اخیر توسط شهرداریها انجام شده است، این نهاد از یک نهاد صرف خدماتی خارج شده و به نهادی اجتماعی، پویا و فعال تبدیل شده است.

وی تاکید کرد که اندوخته ها و تجارب ارزشمند شهرداریها  به عنوان ذخیره مدیریتی ثبت شوند تا در آینده نیز بتوان از این ظرفیت ها به شکل مناسبی بهره ببریم.

رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ نیز در این مراسم گزارش مبسوطی از اقداماتی که از آغاز شروع اپیدمی تا کنون توسط شهرداری منطقه دو انجام شده را ارائه داد و گفت: شهرداری منطقه دو از سوم اسفندماه بلافاصله ستاد پیشگیری از ویروس کرونا را با هدف کنترل این ویروس تشکیل داده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت های این ستاد در چندین محور اجرا شد و این اقدامات با همکاری شورایاری، بسیج منطقه و مردم خدمات ویژه ای را برای کنترل کرونا انجام داده است.

ضدعفونی کردن تاسیسات مثل اسکان های کارگری، مکان هایی که محل تجمع هستند، ظارت و غربالگری پرسنل شهرداری، تجهیز سرای محله ها با همکاری بسیج و سپاه، غربالگری ۶ هزارو ۵۰۰ نفر به لحاظ ابتلا به کرونا، جمع آوری کمک های مردمی با همکاری شورایاریها و بسیج و نظارت بر عملکرد صنوف منطقه از جمله اقداماتی بود که شهردار منطقه دو به آن اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر اردبیلی از هشت سال پیش اقدام به کاشت گل لاله در این منطقه با نیت یادبود مادر خود و دیگر مادران ایران زمین کرده است و امسال هم این اقدام انجام شد و دکتر اردبیلی همه این گل‌ها را تقدیم به شهدایی کرد که در راه خدمت به بیماران کرونایی جان خود را از دست دادند.

این اقدام در منطقه‌ای به وسعت ۶۵۰ متر مربع هشت سال است که انجام می‌شود و سال نخست با کاشت حدود ۳ هزار گل لاله آغاز شد و امسال به ۲۳۰ هزار گل رسید.

در حاشیه این منطقه گلکاری شده تصاویری از شهدای سلامت نصب شده است.

دکتر اردبیلی که هم اکنون در خارج از کشور به سر می‌برد علاوه بر این اقدام تعدادی گلدان لیلیوم نیز برای تجلیل از کادر درمانی بیمارستان‌ها به پرستاران و پزشکان این بیمارستان‌ها تقدیم کرده است.

فهرست