توصیه‌هایی برای تقویت سیستم ایمنی با استمرار شیوع کرونا

 

به گزارش روابط عمومی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور به نقل از خبرگزاری میزان این عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه به بیان توصیه‌هایی برای تقویت سیستم ایمنی با استمرار شیوع کرونا پرداخت.

دکترتیرنگ نیستانی در گفت‌وگو با میزان به بیان توصیه‌هایی برای تقویت سیستم ایمنی با استمرار شیوع کرونا پرداخت و گفت: به طور کلی باید به این مساله توجه کرد که تغذیه افراد در زندگی آنان مانند یک پکیچ است که اجزای آن باید به درستی رعایت شوند و همه ابعاد آن باید در کنار یکدیگر بررسی شود.

وی ادامه داد: اگر ما شیوه زندگی ناسالمی داشته باشیم و یا از ورزش کردن خودداری کنیم، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که یک یا چند ماده غذایی خاص در زندگی ما معجزه انجام دهد.

استاد دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: کار مهم این است که شیوه زندگی سالمی را انتخاب کنیم، به معنای اینکه در کنار نظم غذایی از تغذیه متعادل و متناسب و متوازنی برخوردار باشیم وپس رعایت این موارد به سراغ مواد مکملی برویم که می‌توانند بر سیستم ایمنی بدنمان موثر باشند، اما در غیراینصورت نباید انتظار داشته باشیم که یک ماده غذایی خاص برای ما معجزه کند.

وی ادامه داد: هیچ فردی نباید گمان کند با یک تغذیه ناسالم، نداشتن خواب کافی، عدم تحرک و یا مصرف دخانیات همچون سیگار تنها با خوردن یک ماده خاص همچون زنجبیل بتواند وضعیت سلامتی خود را بهبود بخشد و این تقریبا مانند یک رویای دور است و باید آن را فراموش کنند.

این پزشک متخصص خاطرنشان کرد: اگر زندگی مناسب و شیوع تغذیه متعادلی را در پیش بگیریم می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سیستم ایمنی بدنمان بدون هیچ گونه مشکلی فعالیت کند.

وی ادامه داد: با شیوع کرونا مهمترین کار رعایت بهداشت فردی است که به طور مکرر از سوی رسانه‌ها و فضای مجازی بر آن تاکید می‌شود، در کنار اینکه باید از مواجهه با افرادی که علائم تنفسی دارند، خودداری کرد.

دکتر نیستانی در پایان خاطرنشان کرد: نکته مهم در این مساله این است که افراد باید حتما آب و مایعات گرم استفاده کنند که این اقدام موثری با توجه به شیوع کرونا در کشور است.

فهرست