رییس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور: افزایش سیستم ایمنی بدن در بحران کرونا با رعایت نکات تغذیه ای امکانپذیر است

دوران بارداری

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور اعلام کرد: با توجه به موج دوم کوید19 و آمار روزافزون مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری، افزایش سیستم ایمنی و مقاومت بدن در بحران کرونا با رعایت نکات تغذیه ای امکانپذیر است.

به گزارش انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، جلال الدین میرزای رزاز با بیان این مطلب گفت: ایران در پیک همه گیری کرونا  توانست با کارنامه درخشان و موفقی در منطقه و حتی در دنیا بیماری را مهار و کنترل کند. اما اوج گرفتن دوباره کرونا می تواند به دلیل تغییرات ژنتیک در ویروس باشد و البته عدم رعایت موارد بهداشتی از اهمیت خاص برخوردار است.

وی یکی دیگر از دلایل بیماری کرونا را  تغییر علایم بالینی این بیماری دانست و افزود: ما به مردم یاد داده بودیم که علایم اولیه بیماری به صورت مختلف چطور است که متاسفانه با تغییر رفتاری این ویروس و علایم بالینی بسیاری از مبتلایان شاهد سه رقمی شدن فوتی های ناشی از کرونا هستیم.

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور ادامه داد: با توجه به اینکه برگزاری مهمانی ها در شهرها موجب افزایش بیماری کرونا شده است، باید به اطلاعات تکمیلی که توسط مراجع ذیصلاح همچون وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در رابطه با بروز علایم جدید بیماری ارایه می شود، توجه داشته باشیم.

دکتر رزاز ادامه داد: حفظ رعایت موارد بهداشتی و فردی به عنوان اصلی ترین و مهم ترین پارامتر تعیین کننده در قطع زنجیره انتقال و افزایش آمار بیماری می تواند به ما کمک شایانی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه  ما در اوج گیری کوید19 موارد تغذیه ای را به خوبی تشریح کردیم و به اطلاع مردم رساندیم، اظهارداشت: ما در حال حاضر با افزایش شیوع بیماری مواجه گشته ایم که برای پیشگیری باید قدم برداریم در راه افزایش سیستم ایمنی و مقاومت بدن از راه های تغذیه ای امکانپذیر است. این دستورالعمل ها در سایت انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، صفحه اینستاگرام در دسترس است و نیز و در وب سایت آموزش همگانی، سایتی که در روزهای آینده رونمایی می گردد، در دسترس همگان قرار دارد.

فهرست