چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره سراسری تغذیه ایران

رییس انجمن تغذیه ایران از برگزاری چهارمین کنگره بین‌المللی و شانزدهمین کنگره سراسری تغذیه ایران با عنوان “دستاوردها و چالش‌ها در نظام غذا و تغذیه: نگاهی به افق‌های جدید” خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر جلال‌الدین میرزای رزاز دانشیار  دانشکده تغذیه و رییس انجمن تغذیه ایران، اظهار کرد: چهارمین کنگره بین‌المللی و شانزدهمین کنگره سراسری تغذیه ایران به منظور بررسی دستاوردها و چالش‌های نظام غذا و تغذیه دوم تا چهارم اسفندماه ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌های بین‌المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

دکتر میرزای رزاز با اشاره به سابقه 40 ساله فعالیت انجمن تغذیه ایران (اتا) در حوزه تغذیه و سلامت گفت: این انجمن در شمار اولین انجمن های فعال کشور است که افتخار برگزاری پانزده کنگره دوسالانه تغذیه را به عنوان مهمترین رویداد علمی کشوردر حوزه علوم تغذیه با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی داراست.

این عضو هیئت علمی دانشکده افزود: این کنگره بین‌المللی توسط انجمن تغذیه ایران با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برگزار می‌شود.

به گفته وی این گنگره از پرمخاطب‌ترین رویدادهای علمی حوزه سلامت به شمار می‌رود که با مشارکت علمی دانشمندان و اساتید و صاحب‌نظران برجسته داخلی و خارجی در حوزه غذا و تغذیه، دانش‌آموختگان و دانشجویان تغذیه ایران و کشورهای منطقه برگزار می‌شود.

 رییس انجمن تغذیه ایران با اشاره به ارایه آخرین دستاوردهای علمی و بررسی چالش‌های حوزه غذا و تغذیه ابراز امیدواری کرد این گردهمایی تخصصی علمی نیز همانند دوره های گذشته، برگ زرین دیگری از افتخارات انجمن تغذیه ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی باشد.

دکتر میرزای رزاز با اشاره به ثبت نام بیش از 1500 نفر در این کنگره ابراز امیدواری کرد که نتایج این کنگره برای شرکت کنندگان مفید واقع شود و باعث ارتقای دانش و اعتلا و ارتقای سلامت جامعه شود.

وی از ارایه 118 سخنرانی علمی در این کنگره توسط اساتید و صاحب‌نظران داخلی و خارجی خبر داد و برگزاری دو سخنرانی کلیدی، هشت سخنرانی جامع، 12سمپوزیوم، 10 میزگرد، پنج جلسه سخنرانی علمی، چهار جلسه سخنرانی آزاد و کارگاه‌های متعدد با موضوعات مختلف علمی را از جمله برنامه های این کنگره سه روزه عنوان کرد.

فهرست